Καλωσορίσατε στο "Εύστοχο"

3899dfe821816fbcb3db3e3b23f81585_XL

Σε μια εποχή γοργών εξελίξεων αποκτά ιδιαίτερη σημασία για τα παιδιά μας, όχι η συσσώρευση γνώσεων, πολλές από τις οποίες ενδέχεται σε λίγα χρόνια να είναι ξεπερασμένες, αλλά η εξοικείωσή τους με τους τρόπους προσέγγισης, διερεύνησης και αξιοποίησης των γνώσεων αυτών.

Στόχος μας, ως εκπαιδευτικοί, είναι να συνδέσουμε τη σχολική γνώση με τα βιώματα και τα ενδιαφέροντα των μαθητών. Να ενθαρρύνουμε την ανάπτυξη της δημιουργικότητας, της φαντασίας, της κριτικής σκέψης και της συλλογικής προσπάθειας. Να παροτρύνουμε τα παιδιά να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους και να τις αξιοποιήσουν με τον καλύτερο τρόπο.

Τα Φροντιστήρια «Εύστοχο» δημιουργήθηκαν από το όραμά μας να διαμορφωθούν σύγχρονοι εκπαιδευτικοί χώροι μέσα στους οποίους θα εφαρμόζονται ορθές διδακτικές μέθοδοι με σύγχρονα εκπαιδευτικά μέσα.

Οι βασικοί μας στόχοι είναι δύο. Να συμβάλουμε αποφασιστικά στην αρμονική και ισορροπημένη ανάπτυξη των ικανοτήτων των μαθητών μας, ώστε να εξελιχθούν σε ολοκληρωμένες και δημιουργικές προσωπικότητες αλλά και να διαμορφώσουμε τις κατάλληλες συνθήκες για την επίτευξη της εισαγωγής τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.